Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z na jednej nodze czasu, nastąpił ciągły przyspieszenie w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa natomiast nawigacji. W związku z tym, bieg ów spowodował ewolucja wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza pokolenie materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, który został w pierwszej chwili określony. Trzecia generacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami a przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, iżby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne z węglika krzemu jest w największym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości wiele spośród jego wskaźników jest wielce lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą dysponować zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny i niedoświadczony rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim ślad w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania oraz eskalacja częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury a http://www.karlinski.eu obniżenie strat

3. Poprawa sprawności zaś obniżka objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą dodać się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym brzemię jest serce elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania i rozpędzania podczas procesu jazdy. Dlatego podobnie zacięcie pracy są z większym natężeniem złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz urządzenie oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik skończony z węglika krzemu. Dzieje się ano dlatego, iż towar ów ma nadzwyczaj niską rezystancję. Dlatego jest owo kapitalny opcja aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstość a temperatura.

Chodzi o to, że towar ten prawdopodobnie obniżyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest obniżenie wagi natomiast rozmiaru o nad 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu przypadkiem ulżyć dysponować zalecany prestiż na konfigurację sieci natomiast dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą znajdować się stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się jego osoba niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami i w dużym stopniu wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi coś koło tego 96%. Jeśli niemniej zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest zintensyfikowanie sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą pomóc w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą wspomóc w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie fama urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są wysoce jaśniejsze tudzież prawdopodobnie zmniejszyć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 plagi http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, można zastosować ów wersja oświetlenia w celu różnych typów środowisk, takich gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne i światła sygnałowe. Chodzi o to, iż mogą one ulżyć w zmniejszeniu syf i kosztów.

Related Posts