Zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z z miejsca czasu, nastąpił każdorazowy rozwój w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa a nawigacji. W związku spośród tym, styl ten spowodował postęp wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza pokolenie materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, który został w pierwszej chwili określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami zaś przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne z węglika krzemu jest w największym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości niemało z jego wskaźników jest wielce lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna gorączka robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą dysponować zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny natomiast nieprofesjonalny rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim wyraz w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania oraz nasilenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury a http://www.karlinski.eu zmniejszenie strat

3. Poprawa sprawności natomiast zmniejszenie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą przydać się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym jarzmo jest napęd elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania tudzież rozpędzania na przestrzeni procesu jazdy. Dlatego też warunki pracy są bardziej złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz przyrząd oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik ukończony spośród węglika krzemu. Dzieje się w samej rzeczy dlatego, że materiał ów ma niepomiernie niską rezystancję. Dlatego jest to olśniewający wybór do zastosowań, w których występuje wysoka częstotliwość zaś temperatura.

Chodzi o to, że artykuł ów przypadkiem zmniejszyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest obniżka wagi natomiast rozmiaru o powyżej 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu może odciążyć posiadać wartościowy istotność na konfigurację sieci oraz dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą być stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się jego osoba niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami i w dużym stopniu wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi z grubsza 96%. Jeśli niemniej zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest wzmożenie sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą odciążyć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą odciążyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie renoma urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są w dużej mierze jaśniejsze oraz być może zmniejszać się koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze niż inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 razy http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, jest dozwolone zastosować ten typ oświetlenia w celu różnych typów środowisk, takich kiedy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne oraz światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one przynieść ulgę w zmniejszeniu brud natomiast kosztów.

Related Posts