Wskazówki, jak uniemożliwiać kradzieży tożsamości

Jest owo gatunek przestępstwa, w którym ręce do pracy wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje to w szczególności korzyści finansowe tudzież obawy związane z duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To przypadkiem sprawić poważne bieda dla Ciebie a gwoli Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest najbardziej pojawiającym się problemem na świecie, jako że 7+ milionów ludzi w Stany truchło ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna niedbalstwo przypuszczalnie narazić Cię na bieda finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre spośród nich są wymienione u dołu w celu lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, by bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy także w największym stopniu zaufanych tudzież wiarygodnych informacji, żeby powstrzymać kradzieży tożsamości w tej okolicy naumyślnie w tym blogu.
Zapobiegać nim kradzieżą tożsamości
Aby odradzić kradzieży tożsamości w dole znajdują się kluczowe punkty, które wypada rozważyć, tak aby powstrzymać włamaniu indywidualności.
– Zachowaj swój SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty przy sobie przez cały czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, jak wychodzisz na nieco dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków natomiast sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się z organami udostępniającymi, gdyby są one opóźnione niż zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową zaś inne ustawienia zabezpieczeń, kiedy korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest przeznaczenie VPN, albowiem dodaje owo nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, gdyby masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj własny skrót bankowy zaś fakturę, ażeby dostosować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru z funkcją cięcia poprzecznego dla domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia niższy poziom bezpieczeństwa w celu poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła dla swoich kont tudzież używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie zaś jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się wręcz z dostawcą usług natomiast zamroź swoją kartę kredytową.
Warto posługiwać się spośród niszczarki aż do papieru
Używanie niszczarki aż do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków zaś innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie pokruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, zasób wiedzy śmieci tudzież co niemiara innych rzeczy. Mogą one plus unicestwiać płyty CD oraz DVD. Korzystanie z najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na anulowanie informacji z nośników natomiast rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, iż nie mogą stanowić one apiać złożone. Te maszyny jest dozwolone swobodnie kupować w amazon.com z bezpłatną dostawą od momentu drzwi aż do drzwi a dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie podczas gdy twoje bio na profilach publicznych a rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, iż inni mogą zauważyć swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe i inne. Nierozpoznane linki owo spam, zasoby ludzkie używają tego, ażeby uzyskać dopuszczenie aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, o ile ich nie rozpoznałeś.

Related Posts