Wskazówki, gdy uniemożliwiać kradzieży tożsamości

Jest to odmiana przestępstwa, w którym zasoby ludzkie wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje owo w szczególności korzyści finansowe tudzież obawy związane spośród duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To przypuszczalnie sprawić poważne kłopoty dla Ciebie oraz gwoli Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w największym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, bowiem 7+ milionów ludzi w Wuj Sam ciało ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna niedbalstwo prawdopodobnie narazić Cię na ciężkie położenie finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre spośród nich są wymienione poniżej w celu lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, żeby bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy oraz w najwyższym stopniu zaufanych natomiast wiarygodnych informacji, iżby zapobiec kradzieży tożsamości tutaj zamierzenie w tym blogu.
Zapobiegać przed kradzieżą tożsamości
Aby odradzić kradzieży tożsamości na dole znajdują się kluczowe punkty, które wypada rozważyć, by odradzić włamaniu indywidualności.
– Zachowaj osobisty SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty w pobliżu sobie z wykorzystaniem cały czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, podczas gdy wychodzisz na kilka dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków i sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się z organami udostępniającymi, o ile są one opóźnione aniżeli zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową tudzież inne ustawienia zabezpieczeń, gdy korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie VPN, gdyż dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, gdyby masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj własny wyciąg bankowy natomiast fakturę, żeby uporządkować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru spośród funkcją cięcia poprzecznego gwoli domu, niszczarka papieru z funkcją cięcia paskowego zapewnia spodni poziom bezpieczeństwa gwoli poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła dla swoich kont oraz używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie a jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się bez owijania w bawełnę z dostawcą usług i zamroź swoją kartę kredytową.
Warto wykorzystywać z niszczarki aż do papieru
Używanie niszczarki do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków oraz innych poufnych dokumentów. Najnowsza technika niszczarek papieru jest w stanie rozkruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, zasób wiedzy resztki natomiast bez liku innych rzeczy. Mogą one dodatkowo anihilować płyty CD tudzież DVD. Korzystanie z najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na uchylenie informacji z nośników tudzież rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, iż nie mogą znajdować się one od nowa złożone. Te maszyny jest dozwolone swobodnie kupować w amazon.com z bezpłatną dostawą od drzwi do drzwi oraz dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie jak twoje bio na profilach publicznych i rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, iż inni mogą dostrzec swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe tudzież inne. Nierozpoznane linki to spam, kadry używają tego, ażeby utrzymywać się dostęp do Ciebie. Nie klikaj na nie, jeśli ich nie rozpoznałeś.

Related Posts