Ważne rzeczy aż do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe kwatera w swoim przedziale cenowym i jesteś dojrzały do przeprowadzki. Ale przedtem spakujesz swoje torby zaś pudełka natomiast załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał poczynić inspekcja mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest jak gonienie za pomocą listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz przez apartament z właścicielem lub agentem wynajmu a ustalić, azaliż są jakieś problemy, które wymagają naprawy zanim wprowadzeniem się.

Oto kilka ważnych rzeczy aż do sprawdzenia przed przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu natomiast gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku tudzież inne obszary pod spodem kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, bądź są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że jederman izba ma otwierane otwór okienny dosyć duże, tak aby wolno było przy użyciu nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest odwzorowanie ewakuacji pożarowej w budynku natomiast upewnij się, iż wiesz, gdzie się udać.

Drzwi natomiast okna
Upewnij się, że wszystkie zamki i gałki drzwiowe są bezpieczne zaś nie chwieją się zaś że otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna i drzwi, ażeby upewnić się, iż otwierają się natomiast zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest owo także włość okazja, ażeby sprawdzić, azaliż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się około toalet tudzież pod zaś dookoła każdego zlewu, żeby upewnić się, że nico nie jest wilgotne albo nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, iż krany wyłączają się odpowiednio natomiast że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę natomiast zlewozmywaki pod spodem kątem brakującej fugi bądź płytek.
Włącz prysznic, ażeby orzec mus wody a temperaturę gorącej wody. Ważne jest, aby dowiedzieć się, azaliż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, czy podobnie twoja jednostka ma http://www.herbut.eu swój własny. (To być może wpłynąć na forma prysznica, który będziesz miał rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, by upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj jederman palnik tudzież piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, platforma klimatyzacji/ogrzewania, pralkę oraz suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, akuratnie utrzymana i dostępna na to samo dla mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego kiedy radio lub zegar, tak aby sprawdzić gniazdka.
Wyłącz tudzież włącz wszystkie wyłączniki ścienne, by upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Posts