Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI stulecie zaś zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje moc kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wyrób odpadów nieulegających biodegradacji, absencja odpowiedzialnego zarządzania odpadami a recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu niezwykłe zdarzenie w BBC News… wykaz ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero niedawno (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy adresować uwagę na nasze anturaż i badać docenić waga człowieka zaś jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są permanentnie w toku. Jednak między wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, tak aby zredukować nasze problemy, „recykling naszych odpadów natomiast zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego także produkty tekturowe wykonane w 100% spośród papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, kto prawdopodobnie http://www.zuchowicz.eu zamienić różne niezrównoważone natomiast kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne obecnie od jakiegoś czasu, od czasu lat 50. ubiegłego wieku, i wysportowany się tanie a przyjazne dla środowiska.

Obecnie karton jest wykorzystywana w wielu branżach, od czasu opakowań po budownictwo, natomiast jest zwłaszcza znana ze swojej wytrzymałości i integralności strukturalnej, i także umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – przypuszczalnie istnieć po raz drugi wykorzystana albo poddana recyklingowi w relacje odkąd potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość a sztywność – wprawa do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, tak aby nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie i przemysłowych operacjach nawijania. W związki od zastosowania natomiast funkcji, do której są używane, tekturowe rdzenie oraz tuby mogą egzystować zaprojektowane tak, aby trwać http://www.kacperek.eu potrzebny rozmiar, potęga i jedność gwoli wielu zastosowań przemysłowych oraz budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku stosowanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to z faktu, iż potęga papieru ulega pogorszeniu u dołu wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego aplikacja w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, przez wzgląd ogromnie wydajnej zaś pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy teraz w stanie fabrykować tekturowe tuby, które są planowo zabezpieczone przedtem przenikaniem wilgoci. Ta inżynieria pozwoliła na wykorzystanie tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność i siła strukturalną, które spełniają wymagania zaś pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują aktualnie szerokie http://www.wyroba.eu zastosowanie w projektowaniu tymczasowych względnie półtrwałych konstrukcji, takich podczas gdy przestrzenie wystawiennicze natomiast rozrywkowe, domy, schroniska, i nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od momentu lat 50-tych XX wieku, po największej części do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są i tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów a podobnych konstrukcji.

Chociaż w tym momencie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na wybór ich recyklingu natomiast zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów natomiast rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co może zapewnić budowę tanich natomiast zrównoważonych konstrukcji. Może to potencjalnie spełnić wymagania światowe zapotrzebowanie na tanie branża budowlana mieszkaniowe oraz konstrukcje.

Related Posts