Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek zaś zdajemy sobie sprawę z ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje niemało kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna produkcja odpadów nieulegających biodegradacji, brak odpowiedzialnego zarządzania odpadami natomiast recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu przygoda w BBC News… indeks ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero w ostatnim czasie (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy kierować uwagę na nasze anturaż natomiast rozpoznawać uznać doniosłość człowieka natomiast jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są nieustająco w toku. Jednak pośród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, żeby obniżyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów i zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego także produkty tekturowe wykonane w 100% spośród papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, jaki przypuszczalnie http://www.zuchowicz.eu wymienić różne niezrównoważone zaś kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne nuże od jakiegoś czasu, od chwili lat 50. ubiegłego wieku, a atletyczny się tanie i przyjazne dla środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, od chwili opakowań po budownictwo, natomiast jest zwłaszcza znana ze swojej wytrzymałości tudzież integralności strukturalnej, tudzież dodatkowo umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się do recyklingu – przypuszczalnie stanowić jeszcze raz wykorzystana ewentualnie poddana recyklingowi w relacje odkąd potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość oraz sztywność – zręczność do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie spośród przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, aby nadawały się aż do różnych zastosowań w budownictwie i przemysłowych operacjach nawijania. W związki od chwili zastosowania a funkcji, do której są używane, tekturowe rdzenie a tuby mogą być zaprojektowane tak, by uzyskać http://www.kacperek.eu konieczny rozmiar, siła natomiast spójność gwoli wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku aplikacja tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to z faktu, iż wigor papieru ulega pogorszeniu pod wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego aplikacja w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, wskutek bardzo wydajnej zaś pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy w tej chwili w stanie przetwarzać tekturowe tuby, które są chcący zabezpieczone zanim przenikaniem wilgoci. Ta mechanika pozwoliła na wykorzystanie tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność i potęga strukturalną, które spełniają wymagania a pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują chwilowo szerokie http://www.wyroba.eu stosowanie w projektowaniu tymczasowych względnie półtrwałych konstrukcji, takich kiedy przestrzenie wystawiennicze i rozrywkowe, domy, schroniska, a nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od lat 50-tych XX wieku, po największej części aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są także tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów i podobnych konstrukcji.

Chociaż w tym momencie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych do projektowania konstrukcji ze względu na wybór ich recyklingu a zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne wykorzystanie materiałów oraz rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypuszczalnie dać możliwość budowę tanich a zrównoważonych konstrukcji. Może to potencjalnie spełnić wymagania światowe zapotrzebowanie na tanie usługi budowlane mieszkaniowe a konstrukcje.

Related Posts