Niedobór pracowników może znajdować się doskonałą wiadomością gwoli gospodarki

Niedobór pracowników być może egzystować doskonałą wiadomością w celu gospodarki! Może, tylko może, firmy obudzą się natomiast dostrzegą wymowny wkład pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy tudzież niszczą atut firmy, w przeciwieństwie aż do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę plus tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu przed bankructwem, lecz owo nie powstrzymało ich chciwych prezesów nim zgarnięciem sowitych premii.

Mamy brak pracowników, a firmy starają się zatrudnić każdego, który jest chętny. Niektóre firmy, gdy McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska firma Loblaw tudzież jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, kiedy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy rząd skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, iż stało się owo niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę spośród ręką http://www.boczar.eu w słoiku spośród ciasteczkami, a pani powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników przesądzony niedaleko tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski nieoczekiwanie wzrosły. Per se, to nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu być pewnym, jestem antagonistyczny opodatkowaniu zysków z wykorzystaniem rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć od zysków. To było w tenże raz. W międzyczasie moja towarzyszka życia i ja robiliśmy zakupy w sklepie Loblaw, a pracownicy kontynuowali swoją doskonałą obsługę, nieopodal że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą scedować sobie sprawę, iż kadra pierwszej linii są fundamentem firmy oraz odnosić się ich dobrze, i nie jak trybiki wyrabiające premie w celu prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników gdy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni zaś inni badacze znaleźli mocny koalicja pomiędzy zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy i ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się z tym pogodzić. Ale jest dobra wiadomość: strategia pokazują, iż niektóre firmy przełamują wzorzec oraz traktują pracowników spośród szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – owo tylko niektóre spośród nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają przyszły trymestr w charakterze nagrodę, w takim razie wykorzystują pracowników a fałszują wyniki wewnątrz następny kwartał. Powtarzam: jestem przeciwny opodatkowaniu biznesu za sprawą rząd. Jednak popieram uregulowanie Bidena Build Back Better dotyczący opodatkowania wykupu akcji, który został przyjęty za pośrednictwem Izbę natomiast jest rozpatrywany przy użyciu Senat, nawet jeśliby przypuszczalnie dysponować wprost przeciwnie delikatny znaczenie na wykup akcji. Firmy nie powinny demaskować miliardów na wykup akcji, jednocześnie wyzyskując pracowników.

Firmy powinny cechować na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór być może mieścić efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii z funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni dodatkowo usłyszeć o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest ustanie wykupu za pośrednictwem pięć lat po zwolnieniach. Kierownictwo dodatkowo nie powinno dostawać premii w ciągu pięciu lat od zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, jaki zwiększa premie prezesów.

Zniknął wolny rynek interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) pył objawienie w 2019 roku i zdecydował, że maksymalizacja wartości dla akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta akt spośród lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy oraz ekspresowo je porzucił zaś wrócił do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii w dalszym ciągu odchodzili od tych frazesów.

Related Posts