Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest asystent w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, funkcja tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim z powodu pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozpatrywanie światła. W tym artykule, mamy postanowienie porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań natomiast rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, iżby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy źródło światła jest jednorodne, to jest wzięty jak Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże prestiż w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeśli chodzi o projektowanie tudzież oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej uchwycić sens rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się opis zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, jednakowoż daje stosunek na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wspomóc w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą przynieść ulgę w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest co niemiara mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wesprzeć w pomiarze jednorodności koloru a skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy teraz parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od chwili rodzaju aplikacji i jej zastosowań. Dlatego grunt jest, ażeby poznać różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten wersja urządzenia posiada stałą ośka poziomą i ośka pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten typ jest wyposażony w stałą oś pionową i dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, aby pamiętać http://www.bronicki.pl, że również wersja A kiedy i typ B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten klasa jednostki jest w użyciu do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii a poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten wersja charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, ażeby pamiętać, iż odmiana C jest wzięty jak struktury jednokolumnowe. Ten wersja struktury jest utworzony, podczas gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl myśl biorąc, ów wariant jest idealnym wyborem dla stałej lampy punktowej, lampy rurowej i innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome wsparcie obrotowe i skrzenie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był krótki opis zastosowań a typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten materiał pomoże Ci utrzymywać się w dużym stopniu lepsze uchwycenie tych jednostek.

Related Posts