Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest prawa ręka w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, przeznaczenie tego urządzenia wzrosło, zwłaszcza z przyczyny pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozpatrywanie światła. W tym artykule, mamy zamysł pogadać o niektórych wspólnych zastosowań natomiast rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy zarzewie światła jest jednorodne, owo jest uznany w charakterze Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże waga w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeżeli chodzi o projektowanie i oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej uchwycić sens rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się zobrazowanie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, niemniej jednak daje opinia na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one ulżyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą pomóc w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest mrowie mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą pomóc w pomiarze jednorodności koloru natomiast skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy teraz kilka popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy nieco typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od czasu rodzaju aplikacji natomiast jej zastosowań. Dlatego grunt jest, tak aby zrozumieć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten model urządzenia posiada stałą oś poziomą tudzież oś pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten gatunek jest wyposażony w stałą ośka pionową a dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, iżby pamiętać http://www.bronicki.pl, że zarówno kategoria A podczas gdy tudzież gatunek B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten typ jednostki jest używany aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii i poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten gatunek charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, ażeby pamiętać, iż wersja C jest cieszący się popularnością w charakterze struktury jednokolumnowe. Ten wariant struktury jest utworzony, kiedy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl myśl biorąc, ten wariant jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej tudzież innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome wsparcie obrotowe oraz lśnienie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był skondensowany zobrazowanie zastosowań a typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten materiał pomoże Ci utrzymywać się wysoko lepsze zrozumienie tych jednostek.

Related Posts