Czy objawy depresji są widoczne?

Depresja jest chorobą psychiczną a skąd wiadomo, iż się na nią cierpi? Objawy takie kiedy gorączka, katar, opłakiwanie głowy, kaszel są łatwo odczuwalne. Stanowią one całkiem niezatarty sygnał, iż osobistość jest schorowany na grypę. A gdy jest spośród chorobami psychicznymi? Czy objawy depresji są widoczne? Oto parę scenariuszy pokazujących objawy, które wydają się niewidoczne, aliści są przejawem choroby psychicznej, w tym przypadku dużej depresji (a również depresji dwubiegunowej).

Scenariusz pierwszy: jestem w trybie hibernacji. Nie mogę się obudzić, śpię aż do południa. Ledwo budzę się, tak aby zmieść obiad, mnóstwo chłosta go pomijam. Poobiednia drzemka, po której nie śpię odkąd godziny do dwóch, jest potrzebna aż do zjedzenia śniadania. Ten wzór jest nieprzerwany oraz wygodnie jest osądzać, że jestem leniwy. Mógłbym również bez trudności uzasadnić, iż „zawsze jestem zmęczony”.

Drugi scenariusz dotyczy poczucia bezradności i/lub beznadziejności, które może egzystować powszechne a przekonujące. Nic nie mogę zrobić”, „Mój współpraca nie poprawi sytuacji”, „Ona jest chora, nie mogę jej pomóc, aby poczuła się lepiej”, „Nie ma żadnych rozwiązań, które moglibyśmy zaproponować naszym klientom, nie przedłużymy umowy”. Wiele osób, w tym ego sam, powiedziałoby, iż brakuje mi wytrwałości i determinacji w poszukiwaniu rozwiązań, brakuje mi pozytywnego nastawienia, mam cierpiący charakter. Po prostu swobodnie jest zdawać sobie sprawę moje wyniki tudzież dojść do wniosku, że jestem scherlały zaś bezużyteczny.

Trzeci kontekst owo sytuacja, w której pojawia się niepokój. Co ego mam zrobić?”, „Nie mogę usiedzieć w miejscu, lepiej spakuję torbę, przypuszczalnie posprzątam w jadalni”. Sfrustrowany niemożnością zrobienia czegoś, zaczynam się wnerwiać ogólnymi uwagami rodziny. Kiedy liczebność tolerancji spada, zdenerwowanie przeradza się w rankor ewentualnie wściekłość, niestety skierowaną na moją rodzinę, osoby najbliższe mojemu sercu. Co wobec tego mam spośród tego zrobić: dwadzieścia cztery godziny pełen irytacji? Czy także mogę to odrzucić w charakterze dodatkowy złego usposobienia dzień, w którym nic się nie dzieje?

Te jak gdyby nieszkodliwe uczucia i zachowania, czym są, podczas gdy doświadczam ich dzięki tydzień, dwie tygodnie, trzy? Czy mam je odrzucić i/lub zaakceptować, że to po prostu ego – jestem leniwy, mam słabą wolę, mam złego usposobienia temperament http://www.blogdlazdrowia.pl.

Żyję w czasach, w których wartościowanie choroby psychicznej opiera się głównie na objawach zgłaszanych za pośrednictwem samego siebie. Mam szczęście, iż 30 lat temu moje rodzeństwo pokazało mi frakcja spośród prasa periodyczna na temat depresji i jej objawów. Zaopatrzona w informacje na przedmiot depresji, natomiast niechętnie, w wieku nastoletnim odwiedziłam swojego pierwszego psychiatrę. Będąc zdana wręcz przeciwnie na siebie, starałam się odkryć treść tych powszechnych (i niewidocznych) objawów – zmęczenia, senności, złości (i wściekłości), poczucia bezwartościowości, oraz w najgorszym razie myśli samobójczych.

Related Posts